В Україні почав діяти «зелений» тариф для приватних сонячних станцій

В серпні цього року в Україні перший власник 10 кВт-ної сонячної електростанції був приєднаний до загальної електромережі, в котру він продає вироблену на його даху електроенергію. Що ж собою уявляє сонячна мережева електростанція?

Сонячна електростанція виробляє електроенергію за допомогою фотоелектричних панелей (модуль, solar cell). Такі пристрої виготовляються на основі кристалів кремнію, котрі власне і перетворюють енергію сонячного проміння на електроенергію. Конструктивно оформлені такі модулі у вигляді алюмінієвих рам з добре ізольованими фотоелементами і проводами для приєднання до інших елементів станції. Для домашніх сонячних електростанцій зазвичай використовують модулі потужністю по 250 Вт, котрі мають розміри в межах 100 см х 170 см.

Система сонячної станції включає в себе додаткові елементи: мережевий інвертор, систему моніторингу і двосторонній лічильник електроенергії.

Інвертор перетворює постійний струм фотопанелей у змінний з відповідними параметрами, щоб узгодити неконфліктне об’єднання двох мереж (власної і загальної).

Читайте також: Сонячні панелі, як новий напрямок в архітектурі

Моніторинг допомагає проводити аналіз, контроль за роботою сонячної електростанції і передачу інформації для користувача на комп'ютер.

2.jpg

Мережева сонячна електростанція 10 кВт займає площу 70 м2. Для географічної широти Києва, річне виробництво електроенергії складе понад 10 тис. кВт*год. При діючій системі продажу такої електроенергії в загальну систему по «зеленому» тарифу, період окупності складе 6 років.

Детальніше про першу приватну фотоелектростанцію читайте тут.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка