В Україні почали стежити за незаконною вирубкою лісу за допомогою дронів

В Україні почали виявляти незаконну вирубку лісу за допомогою дронів.

Пілотний комерційний проект нещодавно провів стартап Drone.UA, передає Аin.ua.

Експериментальними ділянками стали лісовий масив площею 3284 гектари між Бояркою і Малютянкою на Київщині та територія національного природного парку «Залісся», який розташований у межах Броварського району Київської області та (частково) Козелецького району Чернігівської області.

Команда Drone.UA шукає несанкціоновані вирубки на базі системи Zemli.online за допомогою спектральних даних, одержуваних з супутника, або фотофіксації з дронів та вегетаційних індексів(кількість зелені), які розраховуються для кожної окремої ділянки.

«В ході аналізу двох знімків з супутника Sentinel-2a за серпень 2015 і липень 2016 у лісі між Бояркою і Малютянкою було виявлено дві планові вирубки розміром від 0,5 до 2,8 га загальною площею 38,2 га, які нині засаджені новими деревами, - розповідають у Drone.UA. – Разом з тим у НПП «Залісся» та суміжних територіях ми знайшли 10 га незаконних вирубок розміром від 0,5 до 3 га - «лисини» з’явилися у жовтні 2015 - липні 2016 року. Збиток від незаконних дій становив 4,9 млн гривень».На знімку синім відзначені санкціоновані вирубки, червонимнезаконні

Як зазначають співробітники стартапу, моніторинг вирубки лісів за допомогою квадрокоптерів дозволяє виявити «гарячі» точки у лісі протягом декількох годин.

«Дрони можуть навіть зафіксувати кількість зайнятої на вирубці техніки та номери машин», - кажуть у Drone.UA.
Згідно з даними Державного агентства лісових ресурсів, у січні-червні 2016 року обсяг незаконної вирубки лісів в Україні збільшився на 36% до 15,8 тис. куб. м порівняно з першим півріччям минулого року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка