В Україні планують знизити вартість електромобілів ще на 23%

Міністерство інфраструктури узгодило 15-річну стратегію розвитку ринку електромобілів в Україні і готове подавати її на затвердження Верховної Ради. Стратегія передбачає введення механізму податкової знижки та скасування виплати в пенсійний фонд при реєстрації електромобілів, передає mind.ua.

За словами начальника департаменту цифрової інфраструктури МІУ Олександра Озерана, після скасування акцизу і ПДВ на імпорт електромобілів у січні 2018 року було зареєстровано 793 електрокари. Для порівняння: за увесь 2017 рік зареєстрували приблизно 2,5 тисяч електрокарів, тобто за перший місяць 2018-го українці придбали третину минулорічного обсягу.

Озеран вважає, що механізм податкової знижки допоможе стимулювати український електромобільний ринок.  

«Це покриває 18% вартості електромобіля. Ви платите повну вартість, а податкова компенсує 18% вартості. Плюс при реєстрації передбачений збір 5%. Ми також хочемо його скасувати. Сумарно отримаємо здешевлення на 22-23%. А якщо ми відстоїмо продовження рішення про скасування плати ПДВ (зараз закон діє до кінця 2018 року) для електрокарів, по суті, це мінус 40% від початкової вартості авто», – сказав чиновник.

Законопроект вже готовий і погоджений з депутатами. Зареєструвати його в парламенті мають протягом найближчих тижнів. Ще близько місяця його узгоджуватимуть у комітетах, а потім проходитиме голосування. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: