В Україні планують створити систему on-line контролю за обсягами викидів

В Україні планують створити систему on-line контролю за обсягами викидів пилу та газу.

Платформа, яка дозволить ознайомитися з екологічною ситуацією у будь-якому регіоні, з’явиться в рамках впровадження європейських стандартів поводження з відходами, передає Грім-Інфо.

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ході візиту на Металургійний комбінат "Запоріжсталь", де подібна система on-line контролю за обсягами викидів забруднюючих речовин вже функціонує в автономному режимі, в перспективі дані по кожному лічильнику викидів пилу, газу будуть доступні в режимі on-line.

«Впровадження МК "Запоріжсталь" нових сучасних газоочисних установок з приладами автоматичного контролю за обсягами викидів забруднюючих речовин можна розглядати як пілотний проект і основу для створення загальнодержавної системи», - наголосив міністр.

На думку Остапа Семерака, систему автоматичного on-line контролю за обсягами викидів необхідно створювати не за бюджетні кошти, а за рахунок підприємств-забруднювачів.

«Участь у цьому проекті та у програмах, спрямованих на зниження рівня забруднення навколишнього середовища у результаті промвиробництва, повинна бути вигідною виробникам, - впевнений міністр. – Сьогодні Мінекології має на меті стимулювати підприємства до зниження навантаження на навколишнє середовище».
До кінця 2016 року Мінекології планує спільно з ЄБРР розробити національну стратегію поводження з відходами промвиробництва.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка