В Україні планують побудувати плавучий термінал для приймання 5 млрд м3 зрідженого газу щороку

При гострому дефіциті природного газу в «трубі» і в підземних сховищах, знову виникла потреба вернутися до створення морського терміналу  для приймання зрідженого газу. Цим питанням почала займатися компанія Трансінвестсервіс (ТІС), котра має в Україні найбільший сухогрузний порт з оборотом минулого року 21 млн т. За 27 км від Одеси вона за 2013 рік надала послуги для 650 суден. 

Читайте також: Замість газу українці можуть використовувати енергію опалого листя

Цей проект суттєво відрізняється від скандальної справи по «облаштуванню» терміналу колишнім Держагенством по інвестиціях. Не буде тут наземної інфраструктури, а буде плавучий газифікатор. З виробником такого обладнання вже підписано меморандум про можливу поставку в Україну. Близько 7 км від планованого терміналу є газопровід високого тиску.

Для створення плавучого терміналу, до котрого буде підведено газопровід, потрібно біля $65 млн, котрі будуть повністю приватними. Заробіток компанії буде на ре газифікації і передачі зрідженого газу. 

Читайте також: Біомаса - найкраща заміна російському газу

Потрібне рішення Кабінету Міністрів і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Проект має шанс швидкого втілення (від 4 до 16 місяців), що дозволить вийти на обсяги поставок 5 млрд м3. Доставка газу може відбуватися з Алжиру, Тунісу і Катару. Ціна газу повинна скласти суму не вищу $360 за 1 тисячу кубометрів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка