В Україні пів тисячі котелень переведуть на альтернативні види палива

Майже півтисячі котелень на альтернативному паливі готуються ввести до початку опалювального сезону 2014-2015 років. Така кількість новобудов дасть можливість зекономити 4% природного газу, котрого на цей сезон бракує. Мінрегіонбуд розраховує на те, що буде проведена оптимізація тепла в багатоповерхівках, що дасть економію біля 7%. За рахунок модернізації котелень та систем подачі тепла можна буде добитися зменшення споживання газу більше ніж на 4,6%. Кожна обласна адміністрація розробляє міри для скорочення використання газу в котельнях на 30%.

Постанова №293 «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання» надає інвесторам сприятливі умови для входження на ринок теплоенергики з ательнативними котельнями. В цьому році передбачено 118 млн грн. на компенсацію різниці в тарифах для альтернативних котелень.

Тариф на виробництво теплової енергії з використанням інших видів палива (не газу) буде встановлюватися на рівні тарифів, котрі зафіксовані для тепла з природного газу. А це біля 900 грн за 1 Гкал.  

Читайте також: Чому для України перспективне біопаливо?

Цими та іншими нововведеннями в найближчі 5 років в Україні може бути замінено використання половини природного газу на інші види палива, в т.ч. відновлювані.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка