В Україні обов'язкова енергомодернізація шкіл та дитсадків збільшить термін експлуатації будівель на 20%

В Україні обов'язкова впровадження енергозберігаючих технологій та матеріалів під час будівництва чи реконструкції загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів збільшить термін експлуатації будівель на 20%.

Як повідомив заступник міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, відповідні зміни містяться у нових державні будівельні норми (ДБН) В.2.2-3:2018 "Будинки і споруди. Заклади освіти" та ДБН В.2.2-4-2018 "Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти", передає minregion.gov.ua.

"Тепло і комфорт у школах - одна з найголовніших вимог, тому у нових ДБН щодо дитсадків та шкіл енергоефективні заходи є однією з обов'язкових умов при проектуванні, - говорить він. - Якщо строк експлуатації будівлі школи або дитсадка складає близько 100 років, то енергомодернізація продовжує їй життя ще на 25 років та оновлює їх зовнішній вигляд".

За словами Лева Парцхаладзе, впровадження енергоефективних заходів також дозволить економити 20-30% коштів на енергоресурсах та сприятиме створенню сучасних комфортних умов перебування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.

«Згідно з новими ДБН, усі планувальні та технологічні рішення повинні забезпечувати оптимальний рівень енерговитрат при будівництві та експлуатації, системи теплопостачання мають бути облаштовані пристроями для автоматичного регулювання теплової потужності, - розповідає він. - Огороджувальні конструкції повинні проектуватися з теплозахисними властивостями, які забезпечують питоме споживання теплової енергії, що використовується на теплопостачання, забезпечення мікроклімату тощо».

Оновлені ДБН вже опубліковані. ДБН В.2.2-3:2018 "Будинки і споруди. Заклади освіти" набирає чинності з 1 вересня 2018 року, ДБН В.2.2-4-2018 "Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти" - з 1 жовтня 2018 року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка