В Україні необхідно переглянути RAB-тарифи для Обленерго

Секретаріат європейського Енергетичного Співтовариства 4 червня опублікував детальний аналіз чинної методики встановлення тарифів на розподіл електроенергії в Україні та розкритикував схему встановлення RAB-тарифів для Обленерго, яка пропонувалася попереднім складом НКРЕКП на чолі з Дмитром Вовком.

"Керівним принципом для кожної тарифної методології є забезпечення того, щоб тарифи були недискримінаційними, враховували справедливі законні інтереси інвесторів та користувачів мережі та відображати економічно виправдані витрати. Секретаріат вважає, що сьогоднішня методологія RAB-тарифів в Україні не узгоджується в повній мірі з цими принципами, оскільки вона дає операторам мереж можливість отримувати надприбутки", - йдеться в повідомленні Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Нагадаємо, на початку року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) під головуванням Дмитра Вовка заявила про намір підвищити тарифи на постачання електроенергії, приймаючи схему RAB-тарифів для операторів розподільчих мереж (Обленерго). Пропонувалося встановити надбавку для Обленерго в розмірі 12,5% від оціночної вартості їх існуючих активів (ліній передач, трансформаторів, мережевого обладнання). Тоді національні експерти розкритикували таке рішення як необгрутнтоване і шкідливе для національної економіки.

Перший звіт про проведення незалежного аналізу діяльності НКРЕКП Секретаріат Енергетичного Співтовариства опублікував 21 березня і прийняв рішення ретельно проаналізувати схему  встановлення RAB-тарифів в Україні. Тепер цей аналіз є публічно доступним

У Відні закликають новий склад НКРЕКП врахувати висновки цього аналізу та дотримуватись раніше оприлюднених керівних принципів, в яких окреслено найкращі практики регулювання тарифів на електроенергію в розподільчих мережах.

В квітні Секретаріат Енергетичного Співтовариства опублікував комплекс рекомендацій щодо узгодження методології встановлення тарифів на електроенергію в розподільчих мережах України з нормами ЄС та умовами Угоди про Ассоціацію.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка