В Україні можуть збудувати біогазовий завод за гроші міжнародних організацій

У Біликах (Кобеляцький район, Полтавська область) можуть побудувати біогазовий завод за кошти країн-донорів в рамках Кіотського протоколу.

Завод зведуть в рамках проекту "Місцеві екологічні та енергетичні плани для сталого розвитку, диверсифікації джерел енергії та громадської активності в Україні", який втілюється Регіональним екологічним центром для країн Східної та Центральної Європи (генеральний офіс у Будапешті) за підтримки Держдепартаменту США.

Перспектива побудови біогазового заводу саме у Біликах – наразі для реалізації проекту обрано три області: Полтавська, Черкаська та Івано-Франківська – з’явилась завдяки громадським активістам, які вже п’ять років намагаються вплинути на діяльність  свинокомплексу агрохолдингу "БЕЗРК - Белгранкорм" (Російська Федерація).

Отримавши у січні 2011-го року дозвіл на реконструкцію тваринницького комплексу,  підприємство порушило містобудівні умови, відступило від проекту в частині каналізації та очисних споруд, перевищило кількість одночасно утримуваних свиней. Як результат, викиди каналізаційного газу збільшили кількість захворювань дихальних шляхів. На додачу, зросла соціальна напруга, викликана постійним смородом у селищі.

Вплинути на діяльність свинокомплексу, який за п’ять років змінив назву, учасників статутного фонду, а нещодавно - і керівництво, не мають змоги ні активісти, ні депутати, ні спеціально створена комісія Полтавської ОДА. 

Зменшити навантаження на навколишнє середовище у Біликах міг би біогазовий завод. Переробляючи гній від свиней, каналізаційні стоки, відходи цукроваріння та побутові органічні рештки, підприємство не тільки суттєво покращило б екологічну ситуацію, а й забезпечило селян теплом та електроенергією.   

Громадські слухання щодо зведення об’єкту, на які будуть запрошені представники свинокомплексу, цукрового заводу, теплоенергетики, екологи, економісти та журналісти, має намір провести ініціативна група на чолі з  громадським активістом Лідією Чернигою. В подальшому передбачається створення робочої групи для участі у проекті.

Примітно, що реалізація проекту, який націлений виключно на співпрацю з територіальними громадами, буде залежати виключно від моторності місцевих рад та адміністрацій. Отож, слово за  територіальною громадою Біликів. 

По темі: «Нафтогаз» планує надати виробникам біогазу доступ до ГТС

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: