В Україні мають намір зменшити облікову ставку по "теплим" кредитам

В Україні можуть зменшити облікову ставку по кредитам, які видаються населенню на заходи з підвищення енергоефективності.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр, голова Мінрегіону Геннадій Зубко, передає УНІАН.

"Оскільки НБУ з 22 квітня знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а потім і до 18%, ми спробуємо зменшити облікову ставку при видачі "теплих" кредитів", - пояснив міністр. – Наразі муніципалітети, які приєдналися до фінансування держпрограми і компенсують 15% річних за рахунок місцевих бюджетів, дозволять українцям повертати 60-70% тіла кредиту, а реальна ставка для них становить 10%".
За словами Геннадія Зубка, енергомодернізація житла стане массовою, якщо Фонд енергоефективності буде видавати пільгові кредити під 5% річних терміном на 15-20 років.

«Створючи Фонд енергоефективності, який залучатиме кошти з державного бюджету і кошти донорів, ми керуємося досвідом Литви, Польщі, Латвії, - говорить міністр. - Розраховуємо на "довгі" й дешеві європейські гроші – приміром, на Європейський інвестиційний банк, який надає кредити під державні програми на 22 роки під 2% річних».
Геннадій Зубко також наголосив, що обсяг державної підтримки залежатиме від ефективності енергозберігаючих заходів.

"Наприклад, якщо після термомодернізації споживання енергоресурсів знизиться на 15%, держава компенсує 10-15% тіла кредиту, - пояснює міністр. - Якщо економія складе 45%, то розмір компенсації збільшиться до 40%".
У 2016 році на програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності уряд виділив 900 млн гривень.

Наразі місцеві органи у Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Київській областях підключилися до держпідтримки, розробивши власні програми з відшкодування населенню частини тіла кредиту або відсотків на реалізацію енергоефективних заходів. Найближчим часом заплановано розгляд проектів таких програм у Харківській, Хмельницькій, Тернопільській та Полтавській областях.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка