В Україні мають намір ввести податок на викиди вуглекислого газу


В Україні мають намір ввести окремий податок на викиди вуглекислого газу для об’єктів теплової генерації, які виробляють електроенергію шляхом спалювання газу, вугілля або мазуту.

Відповідний законопроект готує Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження, передає УНІАН

«У нас є екологічний податок, з структури якого ми хочемо виділити податок на вуглекислий газ - його повинні будуть платити компанії-оператори ТЕС і ТЕЦ, які спалюють викопні види палива - вугілля, нафту (нафтопродукти) і газ, - пояснив глава Держенергоефективності Сергій Савчук. – Зараз ми готуємо відповідні законодавчі зміни у Податковий і Бюджетний кодекси і цього року хочемо вийти з такою ініціативою на Кабмін та Верховну Раду».

За його словами, такий податок існує в усьому світі. «У Польщі тепогенеруючі об’єкти платять 1 євро за тонну вуглекислого газу, - розповідає глава Держенергоефективності. - Зараз в Україні в структурі екологічного податку закладено лише 0,1 євро на тонну вуглекислого газу, який міститься в димових газах ТЕС чи ТЕЦ, але якщо ми піднімемо цей показник до рівня одного євро, то отримаємо п'ять мільярдів гривень на реалізацію енергоефективних проектів у промисловості".

Сьогодні в Україні частка теплової генерації в структурі виробництва електроенергії становить близько 35%. У рік країна, зокрема, теплова енергетика, споживає багато вугілля - 31,3 тисячі тонн у 2016 році, газу - 28,4 мільярда кубометрів у 2017 році і нафтопродуктів - 6,8 мільйона тонн у 2016 році. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: