В Україні мають намір створити мережу нічних зарядних станцій для електромобілів

В Україні мають намір створити мережу нічних зарядних станцій для електромобілів.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик в ході обговорення національного проекту "Електросьогодні" (Е2D)", ініційованого Міненерговугілля, Мінінфраструктури та Державним автомобільним агентством автомобільних доріг України ("Укравтодор"), передає kmu.gov.ua.

За його словами, нічними зарядками для електромобілів необхідно обладнати парковки.

«Мінінфраструктури допоможе електрифікувати паркувальні майданчики, а Міненерговугілля - створити законні умови для стимулювання розвитку зарядних станцій, які працюватимуть за "нічним тарифом", - підкреслив Ігор Насалик. - Нічний тариф на електроенергію буде значно дешевшим за денний тариф, що дозволить власникам електромобілів суттєво економити на зарядці і зменшити витрати на експлуатацію".

Міністр також зауважив, що зарядні станції для електрокарів можна встановлювати й на діючих бензинових заправках.

Як зазначив Ігор Насалик, технології виробництва акумуляторних батарей для електромобілів постійно вдосконалюються у напрямку збільшення їх ємкості та зменшення часу зарядки.

«Через 3-5 років батареї будуть вищої якості зі значно більшим ресурсом використання та кращими якісними характеристиками, що сприятиме переходу на електромобілі, - прогнозує міністр. – До того ж ініціатива Е2D дозволить використовувати електроенергію атомної генерації, яка в енергобалансі країни становить 57%».

Ігор Насалик також наголосив на важливості створення ринкових умов для постачальників та споживачів електроенергії.

«У рамках Національної ініціативи фахівці Міненерговугілля працюють над розробкою пропозицій та внесення доповнень до Закону України "Про ринок електричної енергії" щодо умов функціонування роздрібного ринку електроенергії, - заявив міністр. – Ми також прагнемо зацікавити та стимулювати вітчизняний бізнес до розвитку мережі електрозарядних станцій на парковках по всій Україні».

У рамках ініціативи "Електросьогодні" (Е2D)" покликаної стимулювати українців переходити з бензинових та дизельних авто на електрокари, заплановано створити робочу групу для розробки "Електричної стратегії глобального переходу України на електромобілі".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка