В Україні мають намір будувати дороги із відходів вугільних ТЕС

В Україні мають намір будувати дороги із золошлаків – відходів, які утворюються при спалюванні вугілля на заводах та теплоелектростанціях.

Використання нового матеріалу, який замінить пісок, щебінь і бетон, може здешевити зведення автошляхів в Україні на третину, передає Сегодня.

Наразі в нашій країні вже готові пілотні проекти з використання золошлаків у будівництві доріг, один з них планує реалізувати «ДТЕК Енерго».

«Ми плануємо перетворити грунтову дорогу у асфальтобетонну, додаючи шлаки Добротвірської ТЕС у різні шари дорожнього покриття, - розповіла менеджер Департаменту екологічної безпеки «ДТЕК Енерго» Тетяна Завгородня. - Пілотна ділянка простягнеться на один кілометр».

Сьогодні в Україні із золошлаків виробляють будматеріали, бетон з такою домішкою коштує на чверть дешевше. У деяких країнах на виробництво будматеріалів і доріг йде понад 90% відходів вугільних ТЕС.

"Для дорожнього будівництва необхідні величезні обсяги золошлаків в найкоротші терміни, – каже генеральний секретар Європейської асоціації вугілля і продуктів згоряння Ханс-Йоахім Фаерборн. - Це можливо тільки в таких країнах, як Великобританія, Франція Польща та в країнах Східної Європи».

Сьогодні більшість теплоелектростанцій в Україні завалені золошлаками, які при державному стимулюванні можуть замінити природні матеріали, а не забруднювати навколишнє середовище.

За дев'ять місяців в Україні ліквідували 7,68 тисяч квадратних кілометрів ям на автомобільних дорогах. Через недостатнє фінансування план з ремонту доріг цьогоріч не буде виконаний – капітально відремонтують 2 із запланованих 2,5 тисяч кілометрів автомобільних доріг. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка