В Україні купуватимуть послуги з енергосервісу через систему Prozorro

В Україні бюджетні установи зможуть купувати послуги з енергосервісу через систему Prozorro.

Таку можливість передбачає прийнятий у другому читанні Закон України No 4549,передає Мінрегіон України

Документ покликаний значно полегшити процес заключення договорів між ЕСКО-компаніями та розпорядниками бюджетних коштів.

«ЕСКО-механізм дозволить бюджетним установам зменшити енергоспоживання, зекономити кошти на оплаті комунальних послуг та використати їх на інші важливі проекти, державі - заощадити мільйони гривень, малому та середньому бізнесу – активізувати діяльність, - наголошують фахівці.- Відтепер ЕСКО-компанії матимуть абсолютно всі законодавчі підстави для роботи у бюджетній сфері, укладення ЕСКО-договорів та залучення свого капіталу у впровадження енергоефективних заходів у закладах соціальної сфери».

Прийняття закону No 4549 дозволить Україні у 2017 році продовжити впроваджувати та поширювати ефективний європейський досвід.

За оцінками експертів, загальний потенціал ринку ЕСКО-договорів у бюджетній сфері сьогодні сягає 5 млрд доларів США.

У 2017 році очікується укладання близько 100 ЕСКО-договорів.

Завдяки запровадженому у 2016 році ЕСКО-механізму у чотирьох регіонах України (Київ, Одеська, Вінницька та Полтавська області) вже тривають роботи за 19-ма укладеними енергосервісними контрактами на загальну суму 7 млн гривень. Інвестори вже почали повертати свої вкладення.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка