В Україні мають намір обліковувати газ не за обсягом, а в енергетичних одиницях

З другого кварталу 2017 року в Україні мають намір обліковувати газ не в одиницях об'єму - кубічних метрах, а в енергетичних одиницях - кВт-годинах.

З такою пропозицією виступив НАК "Нафтогаз України", розробивши план переходу з 11 етапів, передає DT.UA.

Наразі також розроблений проект постанови Кабінету міністрів для затвердження згаданого плану на рівні уряду.

У енергохолдингу впевнені, що енергетичні показники дозволять зробити облік природного газу більш об'єктивним при його купівлі, продажу та використанні, а також у разі встановлення цін і тарифів.

«В залежності від температури і тиску в 1 кубічному метрі міститься різна кількість природного газу, - пояснюють у «Нафтогазі». - Крім того, блакитне паливо може мати різні фізико-хімічні показники (у тому числі теплоту згоряння) в залежності від родовища, з якого воно видобувається, і технології його підготовки".

У "Нафтогазі" впевнені, що перехід на кВт-год спростить складання енергетичного балансу при використанні підприємствами різних енергоносіїв, стимулює споживачів до енергозбереження, а також зробить прозорою і зрозумілою ефективність використання газу у порівнянні з іншими видами палива.

Як відомо, європейське законодавство передбачає облік газу в кВт-год, а не в кубічних метрах.

"Після переходу на вимірювання газу в енергетичних одиницях в Україні одразу зникнуть проблеми перетворень та обліку жирності блакитного палива, - зазначають експерти. - На енергетичні одиниці перейшла вся Європа - навіть ті країни, де фахівців газової галузі набагато менше, ніж в Україні».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка