В Україні енергетичні рослини вирощують на 3 тис гектарів

В Україні посівні площі під енергетичними рослинами збільшились до 2-3 тисяч гектарів.

Про це свідчать дані Держстату, передає AgroNews.ua

Плантації енергетичних культур, які спеціально вирощують для використання в якості біопалива та / або подальшого виробництва енергії, збільшуються через значне подорожчання викопного палива і недостатню кількість природніх запасів, зауважують експерти.

Енергетичні верба і тополя, павлонія, а також міскантус та сорго набувають популярності серед аграріїв, зауважує кандидат економічних наук Юрій Кернасюк. "Якщо сорго, міскантус, світчграс та інші енергетичні рослини є вже досить відомими серед українських аграріїв, то, наприклад, павловнію почали вирощувати лише останні два роки, - каже він. - Павловнія - це швидкоросле дерево, яке має високі показники тепловіддачі і придатне для використання в якості сировини для виробництва паливних брикетів та пелет».

Павлонію, яка здатна поглинати велику кількість вуглецю СО2 та запобігати ерозії ґрунту, можна вирощувати на бідних поживними речовинами й забруднених ґрунтах, продовжує Юрій Кернасюк.

«Один саджанець павловнії коштує 150 гривень вроздріб та 60 гривень оптом, - розповідає він. - В середньому на 1 гектарі можна вирощувати до 1000 дерев і це обійдеться у близько 600-1500 гривень».

За даними Держстату, за останні 10 років частка енергії, яку отримують від біопалива і відходів у загальному енергоспоживанні України зросла більш ніж втричі. Передбачається, що до 2030 року цей показник становитиме 5,6-10%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка