В Україні будують завод по випуску органічних сонячних батарей - замовлень вже є на 4 роки вперед

В Олександрії (Кіровоградська область) збудують завод з виготовлення органічних сонячних батарей та сонячну електростанцію, повідомляє ot.kr.ua.

Як зазначає один із ініціаторів та розробників проекту, директор департаменту інноваційних впроваджень ТОВ «ПромКонверсія», керівник секції НТТ Малої Академії Наук Сергій Камінський, обидва об’єкта зводитиме створене олександрійськими інвесторами підприємство «Чисті енергетичні технології».

Наразі компанія викупила для облаштування заводу виробниче приміщення у районі Марто-Іванівки. Необхідне обладнання частково закуплять, а решту – виготовлять самотужки з матеріалів і комплектуючих вітчизняного виробництва, розповідає ініціатор проекту. Підготовчі роботи і монтаж планують завершити до жовтня, а вже до кінця року – отримати першу продукцію.

Екологічно чисте сонячне обладнання у світі сьогодні випускає близько десяти підприємств, завод в Олександрії не тільки поповнить цей список, а й стане першим в Україні, наголошує ініціатор проекту. У сонячних батареях нового – 3-го покоління, над якими українські вчені і, зокрема, викладачі і учні Олександрійської філії МАН, працювали не один десяток років, будуть використовуватися лише органічні матеріали.

За словами Сергія Камінського, органічні батареї, які поки що відстають за ККД від кремнієвих, будуть дешевшими за існуючі аналоги – близько 150 доларів. Для порівняння: сьогодні середня ціна стандартної сонячної батареї становить 1-1,5 тис. доларів. Відтак, термін окупності сонячних проектів скоротиться у рази і вже не буде відлякувати інвесторів. До того ж знімається питання утилізації, яке у випадку з кремнієвими батареями стоїть дуже гостро, зауважує експерт.

У нове виробництво планують вкласти близько 7 млн гривень. На заводі працюватиме до 50 осіб. Передбачається, що за перший рік роботи підприємство виготовить 40 МВт органічних сонячних батарей. Як наголошує розробник проекту, черга на олександріївську сонячну продукцію вже розписана на чотири роки вперед.

Натомість з будівництвом сонячної електростанції, за словами Сергія Камінського, виникли складнощі. Бажання врегулювати необхідні питання без "відкатів" і підкилимних домовленостей наштовхнулося на непробивну "міць" вітчизняної бюрократії. За місяць підготовчого етапу, розповідає ініціатор проекту, довелося пройти десяток інстанцій, багато з яких не мають ніякого відношення до електроенергії. Однак Сергій Камінський сподівається, що проект, який отримав гарячу підтримку мера Олександрії Степана Цапюка, впорається, принаймні, з містечковою бюрократією.

Наразі у районі ТЕЦ 1-2 виділено ділянку землі під будівництво сонячної електростанції потужністю 1 МВт. Вартість розробленого Національною академією наук спільно з Олександрійською філією МАН проекту становить 7 млн гривень. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка