В Україні звільнять біопаливо від екологічного податку

В Україні закликають звільнити підприємства біоенергетики від сплати податку на викиди вуглекислого газу.

Відповідний законопроект розробило Держенергоефективності спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією України (БАУ), передає Енергореформа

"Застосування податку на вуглекислий газ для біоенергетичних підприємств не відповідає європейській практиці, оскільки біопаливо вважається вуглецево-нейтральним паливом, - зауважує голова правління БАУ Георгія Гелетухи. - При його спалюванні створюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинено рослинами під час росту".

Згідно з повідомленням прес-служби Держенергоефективності, зміст документа детально обговорювався в ході онлайн-наради, ініційованій Держенергоефективності, за участю представників Мінфіну та Державної податкової служби.

"Законопроект дозволить знизити імпорт природного газу і прискорить розвиток вітчизняної біоенергетики, - говорить заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко. - У 2019 році Україна імпортувала 14,3 млрд. куб. газу на суму близько $2,3 млрд, а підприємства теплокомуненерго використовували 7,4 млрд. куб. газу на $1,2 млрд".

Енергетична стратегія України на період до 2035 року передбачає доведення частки відновлюваного тепла в країні до 40%, з яких близько 90% буде вироблено на біомасі. За підсумками 2020 року частка відновлюваного тепла може скласти 10%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка