В Україні зареєстровано майже 30 тисяч електромобілів

В Україні зареєстровано 29 345 електрокарів.

Про це повідомляє головний сервісний центр Міністерства внутрішніх сил, передає finance.ua

"Все більше і більше українців обирають для себе саме «зелений» вид транспорту, — кажуть у МВС. - До речі, вартість заправки електроавто у рази менше, ніж дизельного або бензинового, до того ж, для них встановлені зарядні станції та спеціальні паркомісця».

Для електроавтомобілів передбачені спеціальні зелені номери.

15 липня Верховна Рада України в другому читанні прийняла законопроект № 3476, яким до 1 січня 2026 року звільнила від податку на додану вартість (ПДВ) операції з постачання в Україну і по Україні нових автомобілів, оснащених електродвигунами, і тих, які працюють на зрідженому і стислому газі метані або біогазі.

Варто зазначити, що чинним законодавством передбачалася дія такої пільги тільки щодо електрокарів і тільки до 2022 року.

Також, до 1 січня 2031 року звільняються від ПДВ операції з постачання обладнання та комплектуючих для виробництва електротранспорту, транспорту, що працює на газі, несамохідних трамвайних вагонів і вагонів метро.

Четвертий місяць поспіль загальна кількість угод купівлі-продажу і перших реєстрацій електромобілів - тобто сумарний обсяг цього сегмента на вторинному ринку - перевищує тисячу, а з квітня по червень – цей показник становив навіть 1100. В червні, згідно з відкритими даними ДСЦ МВС, було вперше зареєстровано 60 нових авто на електротязі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка