В Україні запустять перші пілотні проекти із "зеленого" водню до кінця року

В Україні мають намір до кінця поточного року запустити пілотні проекти з виробництва "зеленого" водню.

Про це повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко на прес-конференції 10 лютого, передає reform.energy.

"Зелений" водень - це напрямок, де ми хочемо бути лідерами, - пояснив він. - Ми працюємо над тим, щоб перші пілотні проекти з'явилися до кінця 2021 року".

За його словами, орієнтовно у квітні поточного року ДТЕК готується представити energy storage потужністю 1 МВт і ємністю 1,5 МВт-год, монтаж якої зараз ведеться на майданчику Запорізької ТЕС.

Вартість проекту становить приблизно $1 млн, але через неврегульованість питання розвитку систем накопичення у компанії немає розуміння його окупності, зауважує Максим Тимченко. "Нам важливо не тільки технологічно, а й регуляторно відпрацювати це питання: що це - послуга чи електроенергія, на якому ринку це продавати? - пояснив він. - Сподіваємося, пройдемо все це з" Укренерго" і НКРЕКП".

Якщо пілотний проект виявиться успішним, то наступним проектом ДТЕК компанії буде будівництво energy storage 50 МВт. «Пріоритетом для компанії є саме будівництво систем накопичення з прив'язкою до сонячної і вітрогенерації, а не високоманеврена генерація на газі», - підкреслив Максим Тимченко.

"ДТЕК" уклав контракт з американською компанією Honeywell на поставку літій-іонної системи накопичення енергії (сне) потужністю 1 МВт і ємністю 1,5 МВт-год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка