В Україні запровадять підтримку енергоефективності для фізосіб та бізнесу обсягом 10 млрд гривень

В Україні запровадять підтримку енергоефективності для фізосіб та бізнесу обсягом 10 млрд гривень на 5 років.

Відповідну програму на 2022-2026 роки має намір винести на затвердження урядом Держенергоефективності, передає interfax.com.ua

"Оскільки программа "теплих кредитів" цього року завершується, ми розробили концепцію нової цільової програми на 2022-26 роки з підтримки енергоефективних заходів обсягом 10 млрд гривень, яка б включала не тільки «теплі» кредити для фізичних осіб, а й поширювалася на промисловість, бюджетний сектор, транспорт та окремі проекти для розвитку біоенергетики", - сказав Костянтин Гура на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Екологія".

За словами керівника Держенергоефективності, механізм роботи запропонованої програми за кредитами юридичних осіб буде відрізнятися від програми «теплих» кредитів, що полягає в компенсації їх частини.

"Ми зараз розглядаємо можливість запуску такого механізму як зниження ставки кредиту, в даному випадку - на подвійну облікову ставку НБУ, яка на сьогодні становить 6,5%, - пояснив він. - Тобто стандартна ставка банку мінус 13%, якщо підприємець бере кредит на енергоефективність, а витрати банків будуть компенсуватися з бюджету".

Він також допустив, що під ці цілі можуть бути використані надходження від податку на викиди СО2, які планується акумулювати у Фонді декарбонізації, законопроект про створення якого знаходиться в Раді.

Кабінет Міністрів України продовжив на 2021 рік Державну цільову програму енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, що діє з 2010 по 2020 рік.

Фінансування програми у 2021 році затверджено в обсязі 150 млн грн. Обсяг отриманих теплих кредитів у квітні-першому в 2021 році місяці роботи програми - у 1,5 рази перевищує показник за аналогічний період 2020 року: 273 млн гривень проти 171,7 млн гривень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка