В Україні закриваються пункти прийому вторсировини

В Україні закриваються пункти прийому вторсировини через засилля наддешевої вторсировини з Європи.

Про це заявила засновниця громадської організації "Україна без сміття" Євгенія Аратовська в ході круглого столу про шляхи розв'язання сміттєвих проблем, передає УНІАН

"Є пункти приймання вторсировини, які в більшості випадків закриваються. Здавалося б, все сортують, радіють, але не розвивається по всій Україні, тому що є фактори, що пряма економіка тут не працює взагалі. А ще додаються такі фактори, як зменшення вартості. Ціни на вторсировину в Україні падають постійно: папір був 2,5 гривні за кілограм, а сьогодні - 1 гривня, 50 і навіть 10 копійок за кілограм, пластикову пляшку раніше можна було здати за 8-11 гривень, і підприємство у Фастові могло виготовити з цього синтепон, а сьогодні ця пляшка коштує 3-4 гривні".

Економічна недоцільність приймання вторсировини призведе до того, що Україна перероблятиме вторсировину з інших країн, а свою складуватиме на сміттєзвалищах, каже Євгенія Аратовська. «До нас з-за кордону надходить дуже дешева вторсировина, тому що там працює принцип розширеної відповідальності виробника і модель дофінансування ринку заготівлі вторинної сировини, - пояснює експерт. - Отримуючи дофінансування, європейські заготівельники можуть навіть дарувати власну втор сировину, а українські заготівельники опиняються в неконкурентних умовах і припиняють діяльність".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка