В Україні ввели пільги на імпорт електромобілів і авто на біогазі

В Україні ввели пільги на імпорт електромобілів і автомобілів на біогазі.

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення "Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні", передає elektrovesti.net

За прийняття відповідного законопроекту №3476 у другому читанні проголосували 315 народних депутатів.

Законом до 1 січня 2031 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції з ввезення в Україну товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва електромобілів.

Також до 31 грудня 2033 року звільняються від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, що реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (за винятком тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також підприємства автопрому, що реалізують електрокари власного виробництва.

Разом з тим законопроектом пропонується продовжити або розширити пільги для імпортерів і покупців електромобілів.

Пропонується, зокрема, продовжити до 1 січня 2026 року звільнення від сплати ПДВ операцій з ввезення та/або постачання легкових електромобілів (на даний час пільга діє до кінця 2022 року).

Покупця електромобіля до 31 грудня 2030 року також пропонується звільнити від сплати внеску на обов'язкове пенсійне страхування, надати податкову знижку зі сплати податку на доходи фізосіб, але ввести ці норми з 1 січня 2026 року.

Крім того, до другого читання в проект закону були внесені поправки, згідно з якими до 1 січня 2026 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції з постачання нових транспортних засобів (у тому числі вироблених в Україні), оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стислому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

Верховна Рада також 317 голосами підтримала у другому читанні пов'язаний законопроект №3477 "про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні".

Цим законом до 1 січня 2031 року звільняються від оподаткування ввізним митом товари, що ввозяться на митну територію України для створення або модернізації потужностей з виробництва електромобілів, трамваїв і вагонів метро, або транспортних засобів, що працюють виключно на стислому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

У пояснювальній записці до законопроектів констатується достатній промисловий потенціал України для виробництва електротранспорту. Зокрема, є п'ять автобусних заводів, завод вантажних авто, потужності з випуску 300 тис. легкових авто на трьох заводах.

Однак в даний час держава стимулює імпорт електромобілів, а не їх виробництво. Зокрема, з 1 січня 2016 року не стягується ввізне мито, продовжено до 2022 року звільнення від сплати ПДВ, ставка акцизу встановлена на рівні 1 євро на 1 кВт*год ємності електроакумулятора.

"Введення пільгового оподаткування збільшило ввезення електромобілів з 1706 одиниць у 2016 році до 7542 одиниць у 2019 році, проте на ринку домінують старі електромобілі (93% в 2019 році)", - констатують автори документів.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка