В Україні введення акцизу зменшить споживання електроенергії з відновлюваних джерел - УАВЕ

Введення акцизного збору у розмірі 3,2% зменшить споживання електроенергії з відновлюваних джерел в Україні.

Про це заявив голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич на прес-конференції «Меморандум, який не збирались виконувати», коментуючи можливе введення акцизу, передає uare.com.ua.

«Ударом блискавки став законопроект №5600 щодо внесення змін до Податкового кодексу України зареєстрований у Верховній Раді, який передбачає введення акцизного податку для виробників з ВДЕ, - зазначив він. - В Європі, Америці, Канаді зелена енергетика субсидується для динамічного розвитку і переходу на чисті, відновлювані джерела, а український уряд, президент, парламент декларують, що зелену енергетику треба розвивати і всіляко допомагати … але при цьому вимагають акциз заплатити».

Порівнюючи логіку застосування акцизу до інших товарів, Олександр Козакевич, зазначив, що, наприклад, акциз на алкогольні напої або тютюнові вироби вводиться для того, аби ці товари стали дорожчими і їх стали менше споживати, оскільки вони є шкідливими. “Виходить, що вводячи акциз на ВДЕ, зелену енергію мають менше споживати?”, - підсумував він.

В свою чергу Олексій Гончаренко, народний депутат України та співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Чиста енергія - здорове довкілля» наголосив на невиконанні державою Меморандуму про взаєморозуміння з інвесторами у ВДЕ. "Інвестори свої зобов'язання виконали, а от держава – ні: по трьох пунктах можемо констатувати порушення, - наголошує він. - Держава пообіцяла не погіршувати законодавство для виробників з відновлюваних джерел, але ми бачимо зараз спробу запустити новий акциз на вироблену електроенергію виробниками з відновлюваних джерел, держава зобов'язувалась сплатити борг за минулий рік, але і це не зроблено, борг сплачений частково, держава обіцяла розрахуватись вчасно по наступних платежах, але й це не виконала".

Натомість Людмила Буймістер, народний депутат України, член міжфракційного депутатського об’єднання «Чиста енергія - здорове довкілля» зауважила, що в Україні завжди звинувачують зелену енергетику в усіх проблемах. "Розвиток альтернативних джерел енергії в Україні є запорукою нашої євроінтеграції і основною загрозою для нашого агресора – Росії, - зазначила вона. - Сьогодні екологізація виробництва і екологізація енергетичної сфери - це вже не просто побажання, а вимога часу».

За словами Олексія Кучеренко, народного депутата України, члена міжфракційного депутатського об’єднання «Чиста енергія - здорове довкілля», 90% відповідальності за критичну ситуацію на енергоринку несе не уряд або міністр енергетики, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. «Саме регулятор сьогодні став ініціатором спекуляцій на ринку, незрозумілих рішень, - пояснює він. - Депутати виділяють гроші на розрахунки з ВДЕ-виробниками, але видається певний документ НКРЕКП під назвою "Настанова"… і цією настановою гроші діляться абсолютно по-іншому".

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка