В Україні введення акцизу на електроенергію з відновлюваних джерел можуть визнати неконституційним

В Україні введення акцизного податку на електроенергію з відновлюваних джерел може бути визнано неконституційним.

Так прокоментував зареєстрований 2 червня у парламенті Кабінетом Міністрів України "ресурсний" законопроект № 5600 з поправками до Податкового кодексу про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень, який партнер міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоєв, передає Енергореформа, передає reform.energy

Документ, зокрема, передбачає виключення електроенергії з ВДЕ з групи товарів, на які не поширюється акциз, що призведе до введення акцизного податку на "зелену" електроенергію на рівні 3,2%.

"Не виключено, що зазначена зміна буде визнана неконституційною або будуть надалі внесені зміни, які зменшать негативний ефект податку, - зауважив він. - Якщо цього не відбудеться, то єдиним способом захисту прав виробників та інвесторів буде звернення у міжнародні арбітражні інститути з позовом про компенсацію збитку, нанесеного діями держави Україна».

Проти цієї ініціативи ще на стадії її обговорення категорично виступили профільні ВДЕ-асоціації та бізнес-спільноти, які заявили, що введення акцизного податку на "зелену" електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з відновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату і унеможливить залучення коштів у нові екологічні проекти.

За словами Максима Сисоєва, виробники та інвестори не приймають подібних змін, оскільки вони за відсутності механізмів компенсації таких платежів фактично є новим урізанням "зеленого" тарифу, про що свідчать численні листи до влади та виступи профільних асоціацій.

"Якщо ж такі зміни будуть прийняті, то виробники будуть змушені платити новий податок", - підкреслив партнер Dentons,зауваживши, що скасування нульової ставки акцизу стосується реалізації "зеленої" електроенергії з будь-яких відновлюваних джерел, а не тільки з енергії сонця і вітру, як передбачалося на етапі розробки проекту Закону.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка