В Україні візьмуть під контроль виконання плану зі скорочення викидів вугільними станціями

В Україні контролюватимуть виконання плану зі скорочення викидів теплоелектростанцій, теплоелектроцентралей та великих котелень, які працюють на вугіллі.

Про це йдеться у проекті постанови про своєчасне впровадження плану зі скорочення викидів, який підтримав парламентський Комітет з питань енергетики та житлово-комунального господарства, передає Енергореформа

Документ пропонує зобов'язати уряд забезпечити своєчасне виконання Національного плану зі скорочення викидів вугільних ТЕЦ/ТЕС і великих котелень.

Разом з тим до кінця 2021 року Кабмін зобов'язаний прописати чіткий механізм фінансування Нацплану, пояснити населенню і бізнесу особливості фінансування установки фільтрів і обладнання для моніторингу кількості викидів, а також затвердити енергетичну стратегію України до 2050 року на рівні закону.

"Українці хочуть і мають право дихати чистим повітрям, а не токсичними викидами ТЕС/ТЕЦ, - каже автор проекту постанови, народний депутат Леся Василенко (фракція "Голос"). – Парламент як голос народу повинен нагадати уряду про його прямі зобов'язання: вже чотири роки, як нацплан повинен виконуватися, але досі немає ні механізмів його фінансування, ні чіткої стратегії щодо майбутнього вугільної галузі".

Парламентарій також звернула увагу, що, згідно з підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна втрачає до 6% ВВП на боротьбу із захворюваністю і передчасною смертністю від забрудненого повітря і є четвертою у світі країною за втратами. Українці платять 13 млрд грн на лікування захворювань, пов'язаних із забрудненим повітря. За статистикою, в країні 40% смертей наступає від ішемічної хвороби серця, 7% - пневмонії, 8% - інсульту, 6% - хронічного обструктивного захворювання легенів, 7% – раку легенів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка