В Україні виробники «зеленої» електроенергії закликали президента гарантувати своєчасну виплату боргів

Українські профільні організації закликали президента України Володимира Зеленського забезпечити дотримання графіку виплат боргу за 2020 рік перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

Про це йдеться у листі підписаному Європейсько-українським енергетичним агентством, Українською вітроенергетичною асоціацією та Українською асоціацією відновлюваної енергетики, передає expro.com.ua

«Просимо Вас у повному обсязі забезпечити виконання положень Меморандуму без будь-яких подальших затримок», - йдеться у листі.

За умовами Меморандуму, укладеного у червні минулого року, державне підприємство «Гарантований покупець» мало виплатити виробникам електроенергії з відновлюваних джерел 9 млрд грн (40% боргу за 2020 рік) у 4 кварталі 2020 року та 3,35 млрд гривень(15% боргу за минулий рік) до кінця 1 кварталу 2021 року.

Проте станом на 11 березня «Гарантований покупець» виплатив «зеленій» генерації лише 3,13 млрд грн (два транші у лютому 2021 року), що складає 14% від суми боргу за 2020 рік.

«Виробники електроенергії отримали 14% замість 40%, передбачених Меморандумом, - наголошують у асоціаціях. - До 31 березня 2021 року мають бути виплачені наступні 15% заборгованості минулого року, проте нам не відомо про джерело та графік сплати цього траншу».

Також в листі зазначається, що порушення платіжної дисципліни може призвести до невиконанням виробниками електроенергії з відновлюваних джерел зобов’язань перед банками-кредиторами, ініціювання положень про страхування політичного ризику в рамках фінансування МФО та ймовірного ініціювання арбітражних проваджень проти України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка