В Україні створять офіс з супроводу та експертизи «зелених» інвестиційних проектів

В Україні планують створити офіс з супроводу та експертизи «зелених» інвестиційних проектів.

Про це заявив голова Держенергоефективності Валерій Безус на зустрічі із представниками ПРООН присвяченій обговоренню найбільш актуальних напрямів співпраці у рамках нещодавно укладеного двостороннього меморандуму, передає saee.gov.ua

«Розглядаємо можливості створення на базі Держенергоефективності технічного офісу з супроводу та експертизи «зеленості» інвестиційних проектів, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів», - зазначив він.

Держенергоефективності також вивчає можливості реалізації перших пілотних проектів з випуску «зелених» облігацій різними категоріями емітентів, а також запровадження механізму видачі гарантії походження енергії.

«У фокусі уваги – створення законодавчої бази для запуску механізму видачі гарантії походження енергії, - каже Валерій Безус. - Взявши на себе міжнародні зобов’язання і розбудовуючи такий механізм гарантії походження енергії, відповідальну роль несе саме держава та державні органи, як суб’єкти публічного права і цей механізм має бути якісним і ефективним».

Запровадження механізму видачі гарантії походження енергії - важливий інструмент для підвищення конкурентоспроможності українських товарів на європейському ринку як таких, які вироблені з використанням «зеленої» енергії різних видів. Це вагома частина підготовки перед запуском в ЄС механізму прикордонного вуглецевого регулювання.

Сторони домовилися проаналізувати усі наявні виклики та розпочати співпрацю у напрямах запровадження гарантій походження енергії та розвитку ринку «зелених» облігацій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка