В Україні створили консорціум з 7 наукових інститутів для проведення водневих досліджень

В Україні сформували консорціум з семи наукових інститутів для проведення водневих досліджень.

Ініціатором створення об’єднання виступила Регіональна газова компанія, передає interfax.com.ua

"Ми запропонували зібрати всіх, хто може вивчити складові водневої проблематики в Україні, - говорить гендиректор консалтингової компанії «Нафтогазбудінформатика» Леонід Уніговський. - Перед початком комплексних досліджень довелося провести підготовчу роботу, бо далеко не всі вчені спочатку погоджувалися братися за ці речі, однак нам вдалося сформувати досить стійку і серйозну групу".

До консорціуму входять Інститут газу НАН України, Інститут електрозварювання ім. Є. Патона НАН України, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Інститут фізики і механіки ім. Г. Карпенко НАН України, Національний університет "Львівська політехніка«, Інститут вугільних енерготехнологій НАН України, а також держпідприємство «Івано-Франківськстандартметрологія".

За словами Леоніда Уніговського, кожна група дослідників вивчає власний напрямок. «В Інституті газу досліджують, як себе поведуть газові плити, опалювальні котли, водонагрівачі, газові конвектори, якщо на стандартні пальники буде подаватися газоводнева суміш, - пояснює він. - В Інституті електрозварювання вивчають питання поліетиленового покриття труб».

Регіональна газова компанія має намір у якості практичного експерименту запропонувати жителям двох сіл на 50-100 будинків користуватися газоводневою сумішшю в опалювальних і побутових цілях з 2023 року. Експеримент планують завершити до 2025 року. Перед цим газоводнева суміш у різних пропорціях повинна бути випробувана на побутових газових приладах і лічильниках газу у закритих мережах і на полігонах без споживачів. Для виявлення всіляких ризиків такі експерименти триватимуть до середини 2022 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка