В Україні створили диспетчерський центр для управління «зеленими» станціями потужністю 1,5 ГВт

В Україні створили диспетчерський центр для управління роботою електростанцій на відновлюваних джерелах потужністю 1,5 ГВт.

Проект реалізувала приватна компанія KNESS, передає .

Диспетчерський центр охоплює 95 СЕС загальною потужністю 1,2 ГВт і в більшості випадків взаємодіє з диспетчерами операторів систем розподілу.

«У нас є багато клієнтів, з якими укладені договори на оперативно-диспетчерське обслуговування та управління, відповідно, ми для цього створили власний диспетчерський центр, в якому збираються всі телекомунікаційні дані станцій, - сказав директор з розвитку бізнесу KNESS Євген Дідіченко. - В нас є власна SCADA-система, яка дозволяє і бачити інформацію станції, і управляти її параметрами».

За його словами, перевагою роботи такого центру є операційність та оперативна ефективність управління станціями. Компанія KNESS також надає послугу з прогнозування генерації з достатньо високою точністю на наступну добу.

«KNESS створив один з великих диспетчерських центрів, який має в управлінні 1,5 ГВт ВДЕ, - повідомив 18 червня директор з управління ОЕС України, головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. - Залишилося тільки налагодити роботу нашого диспетчерського центру («Укренерго» - ред.) з ними».

За його словами, у Європі є багато незалежних диспетчерських центрів, які регулюють роботу електростанцій, які використовують ВДЕ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка