В Українї скасування нульової ставки акцизу на «зелену» електроенергію спровокує нові арбітражі

В Україні позбавлення виробників електроенергії з енергії сонця і вітру нульової ставки на сплату акцизного податку спровокує нові арбітражні процеси.

Про це заявив керуючий партнер консалтингової компанії Imepower Юрій Кубрушко, передає reform.energy 

"Ініціативи уряду щодо усунення пільг для сонячних і вітрових електростанцій зі сплати акцизного податку на "зелену" електроенергію посилюють кризу у галузі ВДЕ та провокують інвесторів починати судові процеси проти України, оскільки вони ще більше втрачають надію на виконання державою власних обіцянок та дотримання чинного законодавства, – зауважив він, нагадавши, що Modus Energy International вже почала повноцінний арбітраж через зниження "зелених" тарифів.

За його словами, проект змін до Податкового кодексу, схвалений 12 травня урядом, згідно з яким пропонується виключити Е/Е ВЕС і СЕС з групи підакцизних товарів, що не підлягають сплаті цього податку, а відповідно встановити для них ставку у розмірі 3,2%, фактично означають подальше зниження «зелених» тарифів і рестроспективна зміна законодавства.

"Коли минулого року дві ВДЕ-асоціації підписали меморандум з прем'єром і головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), а парламент прийняв відповідний закон №810, були надані чіткі гарантії, що подальшого погіршення умов роботи ВДЕ не буде, – підкреслив Кубрушко. – Тепер держава порушує свої обіцянки: майже через рік після прийняття закону рівень оплати за електроенергію першого кварталу 2021 року становить 93% замість гарантованих урядом 100%, а старий борг погашено на рівні 26% (сплачено 5,9 млрд грн боргу) замість передбачених на кінець першого кварталу 55%».

Кабінет міністрів погодив законопроект з поправками до Податкового кодексу, яким пропонується індексація окремих податкових ставок, таких як плата за використання води, лісів і екологічний податок, а також підвищення рентних платежів за видобуток корисних копалин, підняття ефективності акцизного податку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка