В Україні розробляють новий план скорочення викидів генерації на викопному паливі

Міністерство енергетики розробляє новий Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ).

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає interfax.com.ua

«Існуючий план не виглядає логічним і розумним: приміром, не можу зрозуміти причини закриття у першу чергу двох ТЕЦ на газі, тому зараз все аналізуємо і переписуємо, - сказав він. – У Міністерстві на моє прохання проводиться внутрішнє розслідування, щоб з'ясувати, чому і ким прийнято рішення закрити першими кращі у технічному стані станції, а ті, "які вже майже розвалюються, - після 2027 року".

Герман Галущенко також зазначив, що розробка нового НПСВ проводиться спільною робочою групою, до якої залучені, зокрема, представники Єврокомісії.

"Разом з "Укренерго" повністю перетасовуємо список енергогенеруючих об’єктів, виходячи з двох ключових моментів: синхронізація з ЄС, виведення з експлуатації генерації, яка не відповідає нормам, - роз'яснив міністр. – Не подобаються пропозиції перенести НПСВ на 2038 рік, оскільки проблеми не вирішуватимуться».

Загальна вартість екологічних заходів на теплових енергоблоках в рамках НПСВ до кінця 2033 року оцінюється у 4,3 млрд гривень. При цьому найбільш високі обсяги вкладень в екологічну модернізацію ТЕС слід здійснити у 2024-25 роках у розмірі 544 млн євро і 636 млн євро відповідно.

В Україні до теперішнього часу джерела фінансування НПСВ на ТЕС не визначені.

У вересні минулого року заступник міністра енергетики Максим Немчинов заявив, що Міненерго має намір звернутися в Європейське Енергоспівтовариство з проханням перенести терміни виконання НПСВ приблизно на 5 років. Він аргументував це, зокрема, відсутністю механізму фінансування плану.

Продовжити термін виконання НПСВ до 1 січня 2038 року (зараз 2028-2033 рр) щоб уникнути відключення блоків також закликала Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА).

В ЄБА оцінюють необхідні інвестиції для реалізації НПСВ у 4,1 млрд євро, з яких 82% – в 2021-2027 рр., і вважають практично неможливою виділення такої суми власниками установок.

В асоціації пропонують також передбачити джерела і механізми фінансування НПСВ, актуалізувати перелік установок і переглянути послідовність впровадження проектів по установці пилогазоочистки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка