В Україні рекомендують до прийняття новий законопроект про енергоефективність

Комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунального господарства рекомендує законопроект «Про енергоефективність» до прийняття парламентом у інших читаннях та в цілому.

Наразі затверджена редакцію доопрацьованого проекту Закону України «Про енергетичну ефективність» № 4507 від 17.12.2020, передає saee.gov.ua

Після прийняття законопроекту у першому читанні за основу у березні 2021 року було проведено значну роботу з його удосконалення. В опрацюванні численних правок і пропозицій також взяли участь Міненерго та Держенергоефективності.

Законопроект покликаний заснувати нове правове підґрунтя для системного розвитку сфери енергоефективності в Україні із врахуванням сучасних підходів та європейських норм, зокрема, Директиви 2012/27/ЄС.

«Цей довгоочікуваний законопроект має нарешті замінити застарілий закон 1994 року «Про енергозбереження» та встановити нові рамкові умови і механізми досягнення енергетичної ефективності. Реформи мають відбуватися на всіх рівнях: виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії, - каже Валерій Безус, голова Держенергоефективності. - Від якості цього проекту закону залежить подальший прогрес України у розвитку конкурентоздатної економіки».

Під час обговорення правок до законопроекту також розглянуто і підтримано необхідність включення норми щодо розробки державних програм енергетичної модернізації житлового фонду, підприємств теплокомуненерго та водопостачання.

Законопроектом визначаються основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності; особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності; запровадження критеріїв енергоефективності при публічних закупівлях енергоспоживчої продукції (товарів) та при придбанні або оренді будівель органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Також документ передбачає запровадження енергетичного планування на місцевому рівні, впровадження цільового показника забезпечення щорічної економії енергії у кінцевому споживанні та заходів з його досягнення та створення Національної системи моніторингу енергоефективності, встановлює вимоги до екодизайну енергоспоживчих продуктів, визначає засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту, енергосервісу та особливості запровадження інтелектуальних систем обліку; запроваджує стимулювання енергоефективності у сфері теплопостачання та у сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу, а також встановлює відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності та інше.

У цілому прийняття законопроекту матиме вагоме значення для ефективного формування і реалізації державної політики з енергоефективності, конкурентного та сталого економічного розвитку, євроінтеграційного процесу країни у контексті «зеленого» курсу.

Держенергоефективності закликає народних депутатів підтримати даний законопроект під час його розгляду у парламенті у іншому читанні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка