В Україні почали видавати «зелені» номери для електротранспорту

6 жовтня в новому сервісному центрі МВС №4649 у Львівській області презентували «зелені» номерні знаки для електричного транспорту з нульовим рівнем викидів. Одночасно стартувала видача таких номерів в сервісних центрах МВС по всій Україні, передає ІТС.ua.

З 2020-го вступив в силу закон №10405 про інфраструктуру для електромобілів, який і ввів такі номери поряд з новими дорожніми знаками і штрафами за незаконну парковку на зарядних станціях автомобілів з ДВС.

За фактом такі номери вже видають якийсь час – ще в минулому місяці користувачі в соціальних мережах ділилися фотографіями спеціальних номерів для електромобілів, що виділяються оформленням (зеленим кольором шрифту замість звичного чорного). Тепер же процес був запущений формально, і послуга стала доступна широкому колу.

2.jpg

Стандартом ДСТУ 4278: 2019 визначені серії номерних знаків для особистих електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів і інших типів електричного транспорту – з буквосполученням з латинського алфавіту. Для електромобілів, електроскутерів і електроциклів – біла плашка з зеленими буквами і цифрами. Для електротаксі і електробусів – зелені цифри на темно-жовтому тлі.

За словами першого заступника начальника Головного сервісного центру МВС Юрія Смольянинова, такий же дизайн використовують в Австрії, Німеччині, Норвегії, Великобританії і багатьох інших країнах.

Нововведення має велике значення, враховуючи, що Україна є одним з лідерів за темпами зростання продажів електромобілів. На сьогодні вже зареєстровано майже 23 000 таких автомобілів – в цьому році продажі таких авто на 42% перевищують показник попереднього року. У той же час в 2019 році таких авто було зареєстровано на 77% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: