В Україні побудують 7 біоТЕС на лушпинні соняшника

В Україні планують побудувати 7 теплових електростанцій, які генеруватимуть електричну енергію за допомогою спалювання лушпиння соняшника.

Інвестувати у біоТЕС має намір компанія Kernel, найбільший в Україні виробник соняшникової олії, передає expro.com.ua

«У 2021 році ми фіналізуємо проекти з генерації відновлюваної енергії на олійно-екстракційних заводах, - розповів директор з управління активами компанії Юрій Пугач. - Всього плануємо запустити 7 ТЕС, які сумарно спалюватимуть до 481 тис тонн лушпиння соняшника та генеруватимуть близько 700 тис МВт-год щорічно».

Загальний обсяг інвестицій $248 млн.

Як зазначив представник Kernel, компанія очікує EBITDA від проектів на рівні $52 млн у рік. «На олійноекстракційних заводах компанії буде встановлено котли потужністю 10-17 МВт», - зауважив він.

Юрій Пугач зазначив, що у березні 2021 року завершились пусконалагоджувальні роботи нової когенераційної установки на Полтавському заводі, електрична потужність якої становить 10 МВт, теплова – 42 МВт. «Зараз ведеться запуск на Бандурському заводі та «Українській чорноморській індустрії», продовжується будівництво когенераційних установок на Вовчанському та Придніпровському олійно-екстракційних заводах, - зазначив він. - Цього року завдяки масштабним інвестиціям ми запустимо на олійноекстракційних заводах компанії 6 теплоелектростанцій, які будуємо з нуля».

Як зазначив директор з управління активами Kernel, найбільшим проектом стане біоТЕС потужністю 22,5 МВт на Старокостянтинівському ОЕЗ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка