В Україні планують ввести пільговий режим ввезення обладнання для випуску електромобілів

В Україні обладнання та комплектуючі для власного виробництва електротранспорту (легкові авто, електробуси, електровантажовики та спецавто) планують звільнити від сплати податку на додану вартість (ПДВ) та ввізного мита p 2021 до 2028 року.

Про це йдеться у законопроектах Про внесення змін до Податкового (№3476) і Митного (№3477) кодекси з метою стимулювання розвитку галузі електротранспорту прийнятих  у першому читанні Верховно Радою України, передає cfts.org.ua

У пояснювальній записці до законопроектів констатується достатній промисловий потенціал України для виробництва електротранспорту. Зокрема, є п'ять автобусних заводів, завод вантажних авто, потужності з випуску 300 тис.легкових авто на трьох заводах.

Однак в даний час держава стимулює імпорт електромобілів, а не їх виробництво. Зокрема, з 1 січня 2016 року не стягується ввізне мито, продовжено до 2022 року звільнення від сплати ПДВ, ставка акцизу встановлена на рівні 1 євро на 1 кВт/год ємності електроакумулятора.

"Введення пільгового оподаткування збільшило ввезення електромобілів з 1706 в 2016 році до 7542 одиниць в 2019 році, проте на ринку домінують старі електромобілі (93% в 2019 році)", - констатують автори документів.

Пропонована пільга не буде поширюватися тільки на обладнання для виробництва тролейбусів, оскільки їх випуск вже налагоджений в Україні.

Крім цього, законопроектом №3476 пропонується до 31 грудня 2033 року звільнити від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, що реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (за винятком тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також підприємства автопрому, що реалізують електрокари власного виробництва.

Разом з тим законопроектом пропонується продовжити або розширити пільги для імпортерів і покупців електромобілів.

Пропонується, зокрема, продовжити до 31 грудня 2025 року звільнення від сплати ПДВ операцій з ввезення та/або постачання легкових електромобілів (на даний час пільга діє до кінця 2022 року).

Покупців електромобілів до 31 грудня 2030 року також пропонується звільнити від сплати внеску на обов'язкове пенсійне страхування, надати податкову знижку зі сплати податку на доходи фізосіб, але ввести ці норми з 1 січня 2026 року.

Станом на кінець липня 2020 року в Україні зареєстровано вже майже 23 тисяч електромобілів і трохи більше гібридів, які разом складають близько 46 тисяч авто. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка