В Україні планують енергомодернізувати тисячу багатоповерхівок за рік

У 2020 році в Україні планують енергомодернізувати тисячу багатоквартирних будинків у 10 пілотних містах.

Як зазначив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, наразі уряд має два проекти для термомодернізації житлового фонду, передає interfax.com.ua.

Також Кабмін запровадив новий інструмент для прискорення процесу організації енергомодернізації житлового фонду в країні. Йдеться, зокрема, про введення посередника - комунального підприємства з муніципальними гарантіями - між об’єднанням співвласників багатоповерхових будинків та Фондом енергоефективності.

Рішення про введення посередників будо прийнято для прискорення витрачання коштів Фонду на енергомодернізацію багатоповерхівок, наголосила голова Мінрегіону Альона Бабак.

«З вересня 2019 року всього 18 ОСББ звернулися за кредитами у Фонд енергоефективності, - зазначила вона. – Плани з освоєння 6,8 млрд грн на енергомодернізацію житлового фонду у 2020 році опинилися під загрозою».

Міністр додала, що проекти типу "А" початкової термомодернізації оцінюються в 600-800 тис. грн за будинок, тоді як проекти типу "Б" комплексної модернізації - 6-10 млн грн.

На початку листопада Кабмін збільшив статутний капітал Фонду енергоефективності на 1,1 млрд грн. Це дозволить реалізувати 2041 комплексний проект з термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, таким чином зменшивши їх втрати теплоенергії на 20-50%.

Фонд енергоефективності має намір протягом п'яти років профінансувати понад 16 тис. проектів за програмою підтримки енергомодернізації для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка