В Україні обмежать обіг надлегких і легких пластикових пакетів

В Україні мають намір обмежити обіг надлегких і легких пластикових пакетів через 9 місяців.

Як пояснив міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Роман Абрамовський, це станеться у разі прийняття Радою законопроекту про обмеження використання пластикових пакетів в Україні у другому читанні найближчим часом, передає innovation.24tv.ua

«Заборона на пластикові пакети попередньо почне діяти через 9 місяців після прийняття законопроекту, - каже він. - За цей час відбуватиметься поступовий перехід на екологічніші альтернативи, приміром, - пакети і сумки багаторазового використання, паперові пакети, а також біорозкладані».

Документ передбачає обмеження обороту надлегких пластикових пакетів і легких - до 50 мікрон товщиною. Крім цього, мають намір також ввести адміністративно-господарські санкції для тих, хто поширює ці пакети, здебільшого для торгових мереж. «Хочуть заборонити і оксобіорозкладні пакети, які розкладаються на мікропластик, - пояснив чиновник. - Він ще більш недружній до навколишнього середовища, адже відразу потрапляє у рослини і, врешті-решт, - в організм тварин і людей».

За даними WWF International, за місяць в організм людини потрапляє орієнтовно кубик Lego - за вагою пластика, а за рік – кількість пластика може бути еквівалентним пожежній касці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка