В Україні об’єдналися власники сонячних станцій загальною потужністю 670 МВт для розвитку галузі

Власники сонячних електростанцій загальною потужністю 670 МВт об'єдналися для відстоювання своїх позицій щодо подальшого розвитку "зеленої" енергетики.

Представники галузі підготували уряду власний варіант Меморандуму, передає reform.energy

"Власники станцій загальною потужністю 670 МВт - це 13 ліцензіатів, які не готові домовлятися на умовах міністерства, – сказав у ході відеоконференції "Відновлювана енергетика. Трансформація бізнесу» генеральний директор житомирської компанії "Тесла Енерго" Олег Грамотенко. – Ми відстоюватимемо умови розвитку відновлюваної енергетики прийнятні для підприємців».

Компанії, що об'єдналися, зокрема, запропонували уряду визначити та затвердити до 15 червня 2020 року річні квоти підтримки "зеленої" енергетики розміром не менше 1 ГВт та проведення зелених аукціонів двічі на рік. «Прийнятним може бути скорочення тарифів на 5% і 7% при продовженні термінів pre-PPA відповідно на 5 і 7 років, - пояснює Олег Грамотенко. - Для бізнесу було б набагато зрозуміліше, наприклад, введення додаткового податку на зелену енергетику за типом військового збору, а не ретроспективний перегляд умов».

Невизначеність держполітики у галузі відновлюваної енергетики і розмови про перегляд тарифів зупинили сонячні проекти. «На Житомирщині відмінили будівництво СЕС загальною потужністю 105 МВт заплановані на 2020 рік – і, як результат, обласний бюджет недоотримав понад 170 млн грн на рік, - пояснив Олег Грамотенко. - 1 МВт встановленої потужності СЕС – це 57 тисяч євро податків на рік».

Крім цього, згідно з пропозиціями, СЕС, введені в експлуатацію після 30 червня 2020 року, не отримають зелений тариф за умови гарантій уряду, наданих до цієї дати у формі аукціонних квот із загальним покриттям потужностей з пре-РРА, укладених до 31 грудня 2019 року. Участь в аукціонах на ці квоти має бути обмежена тільки власниками пре-РРА, а самі аукціони повинні бути проведені з 1 липня 2020 року по 1 липня 2022 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: