В Україні готові побудувати завод з виробництва водню

Міністерство енергетики планує розглянути можливість будівництва в Україні заводу з виробництва водню. 

Як повідомила виконуюча обов'язки міністра енергетики України Ольга Буславець на брифінгу у Києві 27 липня, це питання сьогодні опрацьовується в відомстві, передає . interfax.com.ua.

"Україна повинна рухатися з усім прогресивним світом в рамках сучасних технологій та їх використання і прораховувати свої можливості на кілька кроків вперед, - сказала вона. - Ми будемо розглядати питання будівництва заводу з виробництва водню, який на сьогодні є трендом і може бути дуже гарним продуктом для експорту в Європу".

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, зокрема в Німеччину.

В липні Євросоюз затвердив стратегію впровадження відновного водню, яка передбачає доповнення інтегрованої енергетичної системи масовим промисловим виробництвом відновлюваного водню. Він може бути джерелом енергії там, де використання електрики утруднено. У перспективі він буде проводитися переважно з використанням енергії вітру і сонця.

На етапі з 2020 по 2024 рік в ЄС передбачається встановлення водневих електролізерів, як мінімум на 6 ГВт, і виробництво до 1 млн тонн відновного водню. На етапі з 2025 по 2030 рік водень повинен стати невід'ємною частиною інтегрованої енергосистеми, в якій потужності з електролізу відновного водню складуть мінімум 40 ГВт.

Група у складі 11 газотранспортних операторів з дев'яти країн ЄС представила план розвитку пан'європейської інфраструктури транспорту газу, більшу частину з якої планується створити на базі наявних газопроводів.

План розробили Enagas, Energinet, Fluxys Belgium, Gasunie, GRTgaz, NET4GAS, OGE, ONTRAS, Snam, Swedegas і Terega за підтримки Guidehouse, йдеться в повідомленні компаній.

Компанії розраховують, що з середини 2020-х років поступово почне з'являтися мережа, яка оформиться до 2030 року в первинну систему з 6800 км газопроводів, що з'єднує кластери споживання H2 - "водневі долини".

До 2040 року, очікують Європейські газовики, вона зросте до 23 тис.км, з яких 75% буде забезпечено конверсією метанових труб і 25% побудовано з нуля.

В кінцевому підсумку існуюча газотранспортна мережа повинна перетворитися у дві паралельні мережі: для водню і для метану(в тому числі і біометану).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: