В Україні біометан може замінити чверть споживання природного газу

В Україні біометан може замінити чверть споживання природного газу на шляху до енергонезалежності та кліматичної нейтральності.

Про це заявив голова правління UABIO Георгій Гелетуха, передає Українська енергетика

«Потенціал виробництва біометану в Україні становить 7,8 млрд куб. м/рік, що сягає чверті споживання природного газу в країні, - каже він. - Дорожня карта розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року, розроблена БАУ, передбачає виробництво біометану в Україні до 1,7 млрд кубометрів на рік у 2035 році і до 3 млрд кубометрів в рік у 2050 році".

Наразі Україна, яка має найбільшу у Європі площу сільськогосподарських земель та доступної у великих обсягах дешевої аграрної сировини, не реалізує потенціал у галузі, де їй немає конкурентів, наголошує Георгій Гелетуха.

Для розвитку біометану, який є найкращою і найдоступнішою альтернативою природному газу, Україні необхідно зробити три важливих кроки: законодавчо визначити термінологію; створити реєстр біометану; розробити порядок видачі гарантій походження. «Біометан – це аналог природного газу, однак, на відміну від нього, є вуглецево нейтральним, його можна закачувати у наявну газову мережу, без будь-якої модернізації та адаптації, використовувати для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та сировину для хімічної промисловості, - пояснює Георгій Гелетуха. - Для сільськогосподарських виробників це економічно вигідне моторне паливо для транспорту із залишків власного виробництва, а для громадського транспорту – можливість знизити забруднення повітря у великих містах, на додачу, біометан можна завантажити в українську газотранспортну систему після завершення терміну контракту з Росією у 2024 році».

За його словами, біометан є не менш перспективним, ніж зелений водень, для виробництва якого необхідні великі інвестиції, зокрема, й у модернізацію газових мереж і газового обладнання. «Біометан приблизно втричі дешевше «зеленого» водню, - резюмує Георгій Гелетуха. - Транспортування одного кубічного метру біометану газопроводом під тиском 60 атмосфер передає майже у чотири рази більше енергії, ніж транспортування одного кубометру водню».

Наразі 18 країн Європи виробляють біометан. «Біогазовий сектор ЄС виробляє 15,8 млрд кубометрів біогазу та 2,43 млрд кубометрів біометану», – уточнює Георгій Гелетуха.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка