В Уельсі за рахунок припливів планують забезпечувати електроенергією 155 000 господарств

З першого погляду інноваційна електростанція Swansea Bay Tidal Lagoon, котру планують збудувати в Уельсі, більше схожа на вишуканий в архітектурному плані мистецький або відпочинковий комплекс. Проте вона буде здатна забезпечувати електроенергією з відновлюваних джерел близько 155 000 домогосподарств протягом 120 років. І так, в ній є елементи мистецького підходу до справи.

Поки що спорудження електростанції лише планується — є дозвільна та проектна документація, затверджені Міністерством Енергетики Об'єднаного Королівства. Будівельні роботи почнуться в 2017 році. Проте автори проекту вже підрахували, що сама станція зможе замістити чверть мільйона барелів нафти щороку. При цьому її власний вуглецевий слід буде практично нульовий

Електростанції, які використовують енергію припливів працюють з 1996 року, проте Swansea Lagoon буде першою, де використовується зовсім новий, можна сказати, радикально новий метод.

Як це працює?

Ключовим компонентом електростанції в Уельсі стане так звана “припливна лагуна”. Її буде створено за рахунок штучного бетонного бар'єру довжиною в 6 миль (9,6 км). Під час приливу в лагуні накопичуватиметься вода. Проте по мірі зниження приливу в лагуні накопичуватиметься чимало води, адже її площа становитиме 11,6 км2 . При цьому вода в лагуні знаходитиметься на 8,2 метри вище ніж вода в довколишньому океані. Вся ця маса води спрямовуватиметься на 26 турбін, виливаючись у море, поки рівень води не зрівняється з обох боків бар'єру.

При цьому коли знову наступає приплив, на його максимально високій точці воду знову пускатимуть через турбіни — на цей раз для того щоб вона заповнила лагуну. Йдеться про колосально великі об'єми води — щоб проілюструвати це в осяжних величинах слід уявити собі 100 000 олімпійських басейнів. Саме стільки води щодня проходитиме через турбіни Swansea Bay Tidal Lagoon.

Не лише електростанція

Swansea Bay Tidal Lagoon генеруватиме чисте електроенергію, а також використовуватиметься для ряду інших, іноді доволі несподіваних цілей:

  • Акваферма. На водних просторах електростанції вирощуватимуть устриць, ламінарій та інші місцеві морепродукти.

  • Спортивна арена. Великі поверхні води та самого штучного бар'єру планують використовувати для вітрильних та велосипедних змагань.

  • Парк морських скульптур. Конструктори планують встановити на станції ряд скульптур, що підніматимуться з води та опускатимуться синхронно з приливом та відпливом

Місце для побудови — Суонсі (Уельс) було вибране перш за все через те, що саме там є чи не найбільші перепади висот припливів та відпливів у Об'єднаному Королівстві. Це дозволить подібній електростанції генерувати близько 420 ГВт годин електроенергії на рік.

Треба сказати, що Swansea Bay Tidal Lagoon — задоволення не з дешевих. Компанія-девелопер наразі веде перемовини з урядом стосовно субсидії в 1,5 мільярдів доларів США, котрі останній їй пропонує виплатити протягом наступних 35 років. Компанія хоче відмовитись від субсидій в обмін на затвердження дозволів на будівництво ще двох подібних лагунних електростанцій в Кардіфі та Ньюпорті.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка