В Туреччині щорічно вирощуватимуть 500 тис. тонн помідорів в геотермальних теплицях

В найхолоднішому регіоні Туреччини – Ван – виростили перший врожай помідорів в теплицях, що обігріваються за рахунок геотермальної енергії. За словами турецьких фахівців, в геотермальних теплицях вирощуються виключно екологічно чисті помідори, повідомляє Restproperty.

Це перший проект такого рівня в Туреччині. Для створення геотермальних теплиць було виділено 10 мільйонів лір (понад $3 млн.). У регіоні Ван взимку температура може опускатися до -46 градусів, але в теплицях завжди сприятливий для вирощування овочів мікроклімат. Ван – якраз те місце, де підземна енергія проявляє себе максимально близько до поверхні.

«Температура геотермальних джерел, що дають енергію, у Вані коливається від +60 до +90 градусів за Цельсієм», – розповідає Юсуф Ташки, координатор проекту. – Теплиці розкинулися на 3,5 тисячах акрів. Я вважаю, що наш проект обов'язково буде мати успіх. І надалі ми зможемо розвивати цю галузь на території Туреччини».

Щорічно в таких теплицях планується вирощувати до 500 тисяч тонн продукції. Причому це будуть екологічно чисті помідори, для вирощування яких не використовуються гормони або пестициди. Урожай буде відправлятися на внутрішній ринок, а також на експорт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка