В Туреччині представили сонячно-вітрову роторну електростанцію для будівель

Вчені з Університету науки і техніки Адана в Туреччині розробили прототип сонячно-вітрової енергетичної системи, яка особливо підходить для побутових застосувань і висотних будівель в регіонах з високим потенціалом вітрової і сонячної енергії, пише PV-magazine.

«Система була виготовлена ​​з використанням технології 3D-друку. Її обертальний рух створює повітряні потоки, які здатні знизити робочу температуру сонячних панелей і значно зменшити накопичення пилу», – відзначають вчені.

Станція має десятикутну форму, і на кожній з її сторін розміщена полікристалічна фотоелектрична панель розміром 140×60×2,5 мм і вагою всього 33 г. Модулі розміщені на відстані 30 мм один від одного і мають ефективність перетворення енергії понад 17%. Їх номінальна напруга становить 6 В, а номінальний струм 100 мА.

Повітроводи розміром 95×150 мм вбудовані між кожною з 10 сторін системи, щоб знизити робочу температуру панелей і, одночасно, температуру всієї системи. Для вирішення проблеми заплутування кабелів у сонячних модулях було використано контактне кільце з ККД близько 96%.

Для обертання системи використовується кроковий двигун Nema 23 для низьких швидкостей. Його розміри 56,4×56,4×76 мм і вага 1 кг. Драйвер крокового двигуна TB6600 використовується для регулювання швидкості обертання, а швидкість контролюється інтерфейсом контролера. Швидкість обертання системи коливається від 0 до 100 обертів на хвилину (об/хв). Вимірювальна станція записує дані про температуру навколишнього середовища та сонячне випромінювання.

Загальна вартість пристрою становить приблизно 3500 TL ($288,6). Але ці суми припали на 2018 рік, коли вчені почали збірку прототипу. З огляду на майбутнє, турецька група заявила, що хоче покращити дизайн системи та застосувати до пристрою топології конвертера MPPT.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка