В Словаччині при покупці електромобіля держава компенсуватиме €5 тис.

Словаччина запустила першу програму стимулів для покупців електромобілів та гібридних транспортних засобів. Ініціативу оголосило словацьке Міністерство економіки спільно з Асоціацією автомобільної промисловості Словацької Республіки (ZAP). Нововведення у законодавстві передбачають субсидії у розмірі € 5000при покупці електрокара та € 3000 – гібридного автомобіля, пише CleanTechnica.

Нова програма субсидування електрокарів отримає фінансування в розмірі €5 млн. Вона стосується передусім електромобілів, що купуватимуться та реєструватимуться на території Словаччини. Тому електромобілі Tesla не потрапляють в цю категорію, бо в республіці немає офіційних магазинів компанії.

Також під дію програми потрапляють легкі вантажівки (фургони) вантажопідйомністю до 3,5 тонн. Для того, щоб гарантувати постійну реєстрацію в Словаччині нових електромобілів, субсидія розділена на три частини, які будуть видаватися протягом двох років. Обмеження за вартістю електрокарів не передбачені.

«Перша частина субсидії буде надаватися при реєстрації електромобіля (€ 2000 автомобілям на електричній тязі, € 1000 – для гібридів). Власник автівки може подати заявку на отримання другої частини коштів через рік (€ 1500 чи € 1000 відповідно), а ще через рік отримати таку ж суму».

Зараз дорогами Словаччини їздять близько 350 автомобілів з електросиловими установками. З введенням нової ініціативи уряд сподівається дати поштовх розвитку електромобільного ринку і необхідного для нього інфраструктури.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка