В США водопроводи переобладнують в гідроелектростанції

Влада американського міста Портленд (штат Орегон, США) вирішила «заглибитись під землю» у пошуках нових методів отримання електроенергії. Незвичайний проект LucidPipe Power System передбачає виробництво гідроелектроенергії за допомогою використання води, що тече по водопроводах, повідомляє інформаційно-аналітичний портал Comments.UA

4.jpg
Ідея проекту доволі проста і тим самим ще більш цікава. Муніципалітет скористався послугами фірми Lucid Energy, що замінює звичайні труби (по яких тече питна вода) на спеціальні, обладнані чотирма турбінами діаметром 107 сантиметрів. Турбіни під’єднані до генератора, що розташований на зовнішній стороні труби.

Представники фірми запевняють, що наявність подібних установок в трубах мінімально сповільнює швидкість течії води, не заважаючи роботі водопроводу.

5.jpg
Наразі система LucidPipe Power System проходить випробувальний термін, під час якого її перевірять на надійність та ефективність, а також налагодять її датчики та алгоритм управління. Установку нової системи профінансувала приватна інвестиційна компанія Harbourton Alternative Energy.
 
Очікується, що вже в березні поточного року система вийде на повну потужність та буде здатна генерувати близько 1 100 МВт/год енергії на рік (цього достатньо для обігріву приблизно 150 домогосподарств). Перші 20 років прибуток від продажу такої енергії отримуватиме інвестиційна компанія. Однак частину коштів вона передаватиме муніципалітету для покриття експлуатаційних витрат.

6.jpg

Цікаво, що аналогічна гідроелектросистема  вже була встановлена в іншому місті США Ріверсайді (штат Каліфорнія). Однак установка в Портленді має витримати серйозніше навантаження, адже у місті проживає на порядок більше населення – близько 2 млн жителів.  
 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка