В Шотландії вперше отримали водень від приливної енергії

На станції біля узбережжя Оркнейських островів вчені з Шотландського дослідного інституту морської енергетики (EMEC) вперше в світі виробили водень, використовуючи енергію припливів. Водень використовуватимуть в якості альтернативного палива для поромів, передає Хайтек.

За допомогою прототипу конвертерів приливної енергії електролізер ITM Power здатний розділяти воду на складові елементи, водень і кисень. Пристрій за добу виробляє 220 кг, при цьому може акумулювати до 500 кг. Завдяки апарату для електролізу вчені хочуть розв’язати проблему зі зберіганням енергії на островах. Крім того, з часом екологічно чистим водневим паливом заправлятимуть не лише пороми, а й місцеві автівки та вантажівки.

Поки що головним споживачем водневого палива стане проект Surf'N'Turf. Він використовуватиме два джерела відновлюваної енергії: вітряні турбіни на узбережжі острова Едей і приливну станцію EMEC на 500 кВт. Водень запасатимуть у вигляді стислого газу, а потім сушею перевозитимуть йоо до порту Кіркуолле, столиці Оркнейських островів. Водневим паливом заправлятимуть пороми у порту.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка