В Румунії компенсуватимуть до 90% вартості дахових СЕС

Румунські приватні домогосподарства і компанії з 25 січня зможуть отримати компенсацію до 90% вартості дахових сонячних електростанцій (але не більш ніж $4830 на проект). Заявки прийматимуться до 1 березня, інформують elektrovesti.net.

Пільгову програму для стимулювання розвитку сонячної генерації на житлових, комерційних і промислових будівлях представило Управління Фонду навколишнього середовища Румунії. У рамках програми уряд Румунії підтримуватиме приватних осіб і комерційні організації, які мають намір встановити сонячні електростанції потужністю понад 3 кВт. Держава компенсуватиме до 90% витрат на придбання і установку панелей, якщо такий грант не перевищуватиме $4830.

З минулого року в Румунії діє программа «Зелений дім», яка дозволяє власникам сонячних станцій потужністю до 100 кВт продавати надлишки електроенергії в мережу. Вона спрямована на відродження сонячної енергетики в Румунії, так як в останні кілька років в цій галузі спостерігалася практично нульова динаміка. В кінці вересня 2018 року сонячна енергетика досягла встановленої потужності 1379,5 МВт. Це означає, що протягом перших дев'яти місяців минулого року було реалізовано всього кілька нових сонячних проектів, сукупна потужність яких склала близько 5 МВт. У 2017 році ці показники були ще меншими – всього 3 МВт. Уповільнення зростання ринку сонячної енергії в Румунії було викликано, передусім, відсутністю регулюючого механізму, що підтримує децентралізоване виробництво електрики, а також скороченням обов'язкової квоти електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел енергії з 12,1% в 2016 році до 8,3% в 2017 році. В Румунії значною частиною об'єктів сонячної енергетики є невеликі електростанції, зведені в рамках так званої програми «зелених» сертифікатів, запущеної ще в 2011 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка