В Південній Кореї розробили технологію переробки сонячних модулів для повторного використання компонентів

Розроблена Корейським інститутом енергетичних досліджень (KIER) технологія дозволяє відновити 100% скла модуля та повторно використовувати кремній для виробництва нових сонячних панелей з ефективністю 20,05%, пише PV-magazine.

Нова технологія може бути застосована до пошкоджених або неушкоджених панелей і працює в чотири етапи: автоматизований демонтаж рами та розподільної коробки; розділення скла; відновлення металу; переробка сонячних елементів.

«Основним процесом є поділ скла, при цьому швидкість відновлення скла наближається до 100%», – підкреслили вчені, зазначивши, що це було отримано шляхом відокремлення інтерфейсу між склом і капсулятором модуля.

Корейська група стверджує, що нова техніка, яка до цього часу була випробувана на невизначеній серії панелей із 72 осередків, зменшує споживання електроенергії на третину порівняно з іншими технологіями переробки завдяки оптимізації процесу. Також повідомляється, що система дозволяє відновити високоякісне скло з вмістом заліза менше 200 частин на мільйон і більше 65% компонентів, що складають панель.

Вченим також вдалося доопрацювати кремній, отриманий з панелей, для виготовлення 6-дюймових монокристалічних злитків та пластин. Пластини були використані для виробництва 20,05% високоефективного сонячного елемента.

«Переробка тонни викинутих фотоелектричних модулів означає скорочення викидів парникових газів на 1,2 тонни», - сказав дослідник KIER Дзінсек Лі. – Тому ця техніка має вирішальне значення для досягнення нульової економіки».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка