В Одесі мають намір побудувати сортувальну лінію, переробний завод і біогазову станцію на звалищі

В Одесі мають намір побудувати сучасне сміттєпереробне підприємство з сортувальною лінією на території Цементного заводу та біогазову станцію на полігоні "Дальницькі кар'єри".

Меморандуми щодо реалізації трьoх проектів міський голова Геннадій Труханов підписав з іноземними інвесторами, передає Одеський вісник

Зокрема, південнокорейська компанія "Ohb Holdings", яка кілька років тому звела аналогічний об'єкт у Рівному, готова вкласти 25 млн доларів у будівництво сортувального комплексу на законсервованому міському звалищі у районі Цементного заводу, на вулиці Хутірській, 70, та сміттєпереробного заводу на полігоні "Дальницькі кар'єри".


Багаторічні переговори щодо будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів (ТПВ) з супутньою інфраструктурою зрушили з мертвої точки тільки у цьому році, зазначає віце-мер Павло Вугельман.

«Відсортоване на новому комплексі сміття відправлятимуть на завод з переробки ТПВ, де з нього планують виробляти альтернативне паливо, вторсировину, компост і будматеріали, - розповідає чиновник. - Альтернативне паливо RDF (Refuse Derived Fuel - паливо з твердих відходів) , яке виготовляється з подрібненого паперу, дерева, гуми, шкіри, упаковки тетрапак, текстилю, полімерів, синтетичних волокон та інших відходів (за винятком скла, каменів, металів і хлорвмісних матеріалів), розглядається як основна продукція заводу».

Згідно з попередніми підрахунками, 150 кг альтернативного палива за енергетичною калорійністю еквівалентні 100 кг кам'яного вугілля.

Ще один проект передбачає видобуток на полігоні "Дальницькі кар'єри" звалищного газу з подальшим спалюванням та виробництвом електроенергії. Біогазовий комплекс з двох модулів готова побудувати американська компанія ЛНК. Проект, загальна вартість якого оцінюється у 4 млн доларів, буде введений в експлуатацію у дві черги.

За словами Павла Вугельмана, на зведення нових об’єктів необхідно не менше року. «За цей час в Одесі з'явиться нова логістика вивезення і контейнеризація сміття, - запевняє чиновник. – Обласний центр також придбає нові сміттєвози».

Тему можливого підвищення тарифів на вивезення сміття у зв'язку з новою "логістикою" у мерії поки що не піднімають.

Наразі підписані меморандуми розглядаються профільними депутатськими комісіями.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка